Elektromontaż Lublin Sp. z o.o.

Elektromontaż-Lublin Sp. z o.o. specjalizuje się przede wszystkim w produkcji wysokiej jakości kontenerowych stacji transformatorowych w obudowach zarówno betonowych, jak też metalowych. Posiada w tym zakresie wieloletnie doświadczenie – ponad 40 000 kontenerowych stacji transformatorowych wyprodukowanych przez lubelski Elektromontaż, które zostały dostarczone w różne regiony świata, sprawdzając się w różnych ekstremalnych warunkach (od bardzo niskich temperatur w dalekiej Syberii, po bardzo wysokie temperatury i burze piaskowe w Afryce).

Elektromontaż-Lublin był prekursorem prefabrykowanych kontenerowych stacji transformatorowych w obudowie betonowej na krajowym rynku produkując pierwszą polską stację tego typu w roku 1994 zgodną z europejskimi normami IEC1330. Była to stacja STLmb, a jej symbol pochodził od słów: Stacja Transformatorowa Lubelska małogabarytowa betonowa. Stacja ta już na samym początku wzbudziła duże zainteresowanie i uznanie, czego potwierdzeniem był zdobyty Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Obecnie firma produkuje szeroki wachlarz różnych rozwiązań tego typu stacji zarówno z wewnętrznym korytarzem obsługi (stacje transformatorowe serii STLmb-…), jak też z obsługą zewnętrzną (stacje transformatorowe serii STLm-…b).

Poza prefabrykowanymi stacjami transformatorowymi w obudowach betonowych, nasza firma posiada również szereg stacji w obudowach metalowych, których rodzaj, wielkość i wyposażenie może być indywidualnie dostosowane do każdych potrzeb i wymagań Klientów. Nowością, która cieszy się coraz większą popularnością, są tu stacje mobilne na kołach – typu STLm-mobile. Ich zastosowanie doskonale sprawdza się w sytuacjach awaryjnych do szybkiego zasilenia odbiorców, przez co znacznie można obniżyć wskaźniki SAIDI, jak również przy pracach planowanych na liniach SN, kiedy to można wykorzystać uniwersalność tej stacji i zasilić uwolnioną linię średniego napięcia z agregatu prądotwórczego podłączonego do stacji od strony niskiego napięcia. Rozwiązanie takie niesie ze sobą wiele korzyści organizacyjnych i finansowych, gdyż wystarczy jeden zestaw: agregat + stacja i jedna ekipa pracowników do jego obsługi, zamiast np. kilkunastu agregatów i kilkunastu zespołów pracowników.

Elektromontaż-Lublin, to również doświadczony wykonawca świadczący szeroki zakres usług elektroinstalacyjnych – od kablowych i napowietrznych linii elektroenergetycznych średniego i niskiego napięcia, poprzez rozdzielnice napowietrzne i wnętrzowe do 110kV, po instalacje wnętrzowe (siłowe, oświetleniowe, sieci strukturalnych i gwarantowanych, telewizji przemysłowej) oraz układy pomiarowe, sterowania, sygnalizacji i AKP, a także instalacje odgromowe, przeciwpożarowe i ochronne.

Świadczymy również usługi w zakresie obróbki plastycznej blach przy wykorzystaniu nowoczesnej linii technologicznej AMADA oraz wycinarki laserowej Flashcut 1530. Oferujemy cięcie, wykrawanie i kształtowanie blach, spawanie, malowanie proszkowe i na mokro oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje metalowe, kontenery i szafki.
W firmie jest wdrożony system zarządzania jakością zakładający kontrolę jakości na każdym etapie produkcji.